از زمان اولین معاوضه ی بیت کوین و کالا، علاقه مندان ارز های رمزنگاری شده در سراسر جهان روز پیتزای بیت کوینی» را جشن می گیرند. البته نه به این دلیل که کار مردی که ۱۰ هزار بیت کوین بخاطر دو عدد پیتزا پرداخت را بوسیله بته ی نقد بکشند؛ بلکه بوسیله این برهان که آن معامله نقطه ی عطفی برای بیت کوین محسوب می شود. امروزه، خرید پیتزا با صیقلی بیت کوین موضوع عجیبی نیست؛ ولی در آن شایسته کردن که هیچ فروشنده ای بیت کوین را به عنوان پرداختی قبول نمی کرد، آن معامله م مهم تلقی می شد.

در ۲۲مه۲۰۱۰، لازلو هانیکز (Laszlo Hanyecz)، برنامه نویس و توسعه دهنده ی بیت کوین، بوسیله یکی از کاربران سالن گفت وگوی مربوط بوسیله بیت کوین، یعنی جایی که اکثر بیت کوینرها درون آنجا حضرت داشتند، ۱۰ هزار بیت کوین درعوض دو عدد پیتزای پاپاجان (Papa John) پرداخت کرد. درون آن زمان، بیت کوین تقریبا یک ساله بود و ۱۰ هزار بیت کوین تقریبا وزن ۴۰ دلار می شد.

هانیکز داخل پستی نوشته حیات:غلام ۱۰ هزار بیت کوین برای دو مغز پیتزا صیقل می کنم؛ دو عدد پیتزای ارشد که مقداری از آن برای روزهای پس ازآن بماند. من گاززدن پیتزای الباقی را دوست دارم. خودتان می توانید درستش کنید یا از رستورانی نصیحت دهید؛ اما آنچه می خواهم ستاندن پیتزا در ازای بیت کوین است تا خودم مجبور به موعظه خواه درست کردنش نشوم؛ مانند سفارش صبحانه در هتل خواه چیزی متشابه به آن که تنها تحویلتان می دهند و شما می خورید و خوشحال هستید.مقاله های مرتبط:نگاهی به عملکرد بیت کوین تو خلع شروع سال ۲۰۱۹بیت کوین به ارزش ۲۰ هزار دلار بازمی گردد؟

کاربر دیگری که با نام جر (Jercos) شناخته می شد، پیشنهاد هانیکز را پذیرفت. بوسیله ترانه تکمیل تراکنش، هانیکز بیت کوین ها را برای جر فرستاد و او نیز پیتزا پند عدل. پیتزای هانیکز پس از شکافتن ارزش بیت کوین گرانبها تر و گران تر تمام شد. تنها پس از ۹ ماه از این خرید، قیمت هر بیت کوین با یک دلار مقابل شد و آن دو عدد پیتزا بوسیله مقدار ۱۰ هزار دلار رسیدند. داخل پنجمین سالگرد روز پیتزای بیت کوینی، ارزش آن دو عدد پیتزا به عدد شگفت انگیز ۲.۴ میلیون دلار رسیده وجود. هفته ی گذشته بخاطر نخستین جنین داخل سال جاری، بیت کوین از مرز هشت هزار دلار گذر کرد؛ بنابراین ارزش آن معامله با ارج امروز به ۸۰ میلیون دلار می رسد.

بیت کوین همچنان سعی می کند جریان واقعی ارزهای دیجیتال را دراختیار بگیرد؛ اما باتوجه بوسیله اخبار ناخوشایندی که هرروز اعتبار ارزهای رمزنگاری شده را فاجعه دار می کنند، به نظر می رسد دلیلی برای جشن گرفتن روز پیتزای بیت کوینی وجود ندارد. بااین حال، هرچه باشد ما درباره ی پیتزا و بیت کوین صحبت می کنیم. چه کسی این دو را مانوس ندارد؟روز پیتزای بیت کوینی مبارک!بیشتر بخوانید:برترین اپلیکیشن های مدیریت دارایی و بها ارز دیجیتالپرداخت با رمزارز تو eBay امکان پذیر می شود؟وعده اضافه ایمنی صرافی دیجیتال Binance پس از هک ۴۰ میلیون دلاریقیمت بیت کوین از ۶۵۰۰ دلار فراتر رفت [بروزرسانی: عبور از سرحد ۶۸۰۰ دلار]نفوذبه صرافی ارز دیجیتال بایننس و سرقت ۴۰ میلیون دلار بیت کوین

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها